Laipnu lūdzam Jelgavas pilsētas slimnīcas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas pilsētas slimnīcas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Uzņemšanas un neatliekamās palīdzības nodaļa

Home / Uzņemšanas un neatliekamās palīdzības nodaļa

Uzņemšanas un neatliekamās palīdzības nodaļa atrodas slimnīcas 2.stāvā.

Pārņem pacientus, kas nogādāti ar NMP transportu.

Sniedz tiem neatliekamo palīdzību.

Veic diagnostiku.

Veic nepieciešamās manipulācijas atkarībā no pacienta veselības stāvokļa smaguma. Nepieciešamības  gadījumā hospitalizē vai nozīmē ambulatoru ārstēšanu.

Izmeklēšana un novērošana notiek observācijas gultās, kur pacients var atrasties līdz 24 stundām.

Medicīnisko palīdzību nodrošina sertificēti speciālisti: internists, ķirurgs, traumatologs, ginekologs-akušieris, anesteziologs-reanimatologs, neonatologs-pediatrs, neirologs. Nepieciešamības gadījumā tiek pieaicināti citu profilu speciālisti. Jebkurā laikā ir iespējams veikt nepieciešamos rentgenoloģiskos izmeklējumus, t.sk., datortomogrāfiju, sonogrāfiju, kā arī fibrogastroskopiju un elektrokardiogrāfiju.

Diennaktī strādā klīniskā un bioķīmiskā laboratorija.

Observācijas gultās ir aprīkojums, kas nodrošina vitālo rādītāju monitoringu, centralizētu skābekļa padevi, kā arī ir viss nepieciešamais reanimācijas pasākumu veikšanai.

Uzņemšanas nodaļā diennakti darbojas traumpunkts. Traumpunkts ir apgādāts ar modernu aprīkojumu un pielīdzināms mazai operāciju zālei.

Uzņemšanas nodaļa nodrošina plānveida pacientu hospitalizāciju.

Uzņemšanas nodaļa nodrošina akūtu un neatliekamu palīdzību pacientiem, kas ieradušies patstāvīgi, ja nav iespējas griezties pie ģimenes ārsta.

Tālruņi

63030120

63021802

Personāls

Mudīte Zborovska – nodaļas vadītāja, sertificēts ārsts internists
Uļjana Čaikovska – sertificēts ārsts ķirurgs
Māra Pudāne – nodaļas virsmāsa

Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas kārtība

Click to listen highlighted text!