Laipnu lūdzam Jelgavas pilsētas slimnīcas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas pilsētas slimnīcas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļa

Home / Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļa

Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļa atrodas slimnīcas 4.stāvā.

Pacientu medicīnisko aprūpi dzīvībai bīstamu saslimšanu un nestabilu veselības stāvokļu gadījumos nodaļā visu diennakti nodrošina sertificēti anesteziologi-reanimatologi un sertificētas medicīnas māsas. ITA (intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļa) ir sagatavojusi arī vairākus ārstus, kas tagad ar panākumiem strādā citu valstu klīnikās.

Anestezioloģija un intensīvā terapija ir medicīnas nozares, kas pēdējā desmitgadē attīstījušās sevišķi strauji.

Anestezioloģijas speciālistu uzdevums ir ne tikai nodrošināt anestēziju, bet arī kontrolēt visas cilvēka dzīvībai svarīgās organisma funkcijas operācijas un pēcoperācijas periodā. Mūsu nodaļās anesteziologi nodrošina vispārējās, spinālās, epidurālās, nervu pinumu u.c. anestēzijas. Plaša medikamentu izvēle ļauj katram pacientam izvēlēties viņam vispiemērotāko narkozes veidu. Anesteziologs reanimatologs ir unikāls, jo anestēzijas laikā veic pacienta stāvokļa kontroli ik brīdi.

Ārsti veic pacienta apskati, izmeklēšanu un sagatavošanu pirms operācijas.

Intensīvā terapija ir multidisciplināra (anestezioloģiska, ķirurģiska, interna, neiroloģiska u.c.) specialitāte, kuras kompetencē ir kritiski slimu pacientu ārstēšana, vitālo funkciju uzturēšana, diagnostika un citi pasākumi saistībā ar citām slimnīcas struktūrvienībām, pielietojot mūsdienīgas medicīniskās tehnoloģijas un medikamentus. Ārstēšana tiek veikta monitorējot un uzturot traucētās dzīvības funkcijas, izmantojot nepieciešamos diagnostiskos un ārstnieciskos pasākumus. Mūsdienīgs tehniskais nodrošinājums – ventilācijas un anestēzijas iekārtas, monitori, fibrobronhoskops, hemodinamikas invazīva monitorēšana un nieru aizstājējterapijas aparatūra, medikamentu ievades sistēmas dod iespēju nodrošināt atbilstošu medicīnisko palīdzību.

Nodaļas darbu nodrošina kvalificēts personāls – ārsti, māsas un māsu palīgi. Personāls piedalās arī jauno speciālistu sagatavošanā: ārstu-rezidentu un māsu.

Esam vienīgā ārstniecības iestāde pilsētā, kur iespējams veikt arī stomatoloģiskas manipulācijas vispārējā narkozē.

Tālruņi

Medmāsu postenis

63028778

63030131

Personāls

Anta Seržāne – nodaļas vadītāja, sertificēts anesteziologs-reanimatologs
Ilona Kļimova – sertificēts anesteziologs-reanimatologs
Nadežda Kaļinovska – sertificēts anesteziologs-reanimatologs
Āris Graudiņš – sertificēts anesteziologs-reanimatologs
Guntis Strazds – sertificēts anesteziologs-reanimatologs
Svetlana Kancere – nodaļas virsmāsa

Click to listen highlighted text!