Laipnu lūdzam Jelgavas pilsētas slimnīcas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas pilsētas slimnīcas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Funkcionālās diagnostikas kabinets

Home / Funkcionālās diagnostikas kabinets

Funkcionālās diagnostikas kabinets atrodas slimnīcas 5.stāvā.

Funkcionālās diagnostikas metodes apraksta dažādu orgānu sistēmu stāvokli un darbības spējas. Šīs metodes pārsvarā nav invazīvas. Tas nozīmē, ka tiek izmantota dažāda aparatūra procesu fiksēšanai no ārpuses, bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Sirds un asinsvadu sistēmas funkciju izmeklējumi ar elektrokardiogrāfu, kurus var veikt plkst. 08:00 – 16:00.

EKG (elektrokardiogrāfija) tas ir tests, kura pieraksts ļauj iegūt vērtīgu informāciju par sirds funkcionālo stāvokli. Slimības pārmaiņas organismā, kuras traucē sirds apgādi ar asinīm un stāvokli, pārmaiņas pašā miokardā (miokarda infarkts, iekaisums, vadīšanas traucējumi, pārmaiņas sirdsdarbības ritmā) rada pārmaiņas Ekg.

Ekg atspoguļo arī sirds vainagartērijas stāvokli – sklerozi, sašaurinājumu un aizsprostojumu, kā arī var radīt sirds pārslodzi, paaugstinātu asinsspiedienu, sirds vārstuļu defektus, perikardītu.

Ekg ir ātri pieejama un viena no galvenajām sirds izmeklēšanas metodēm.

Veloergometrija (VEM) ir klasiska sirds un asinsvadu sistēmas veselības pārbaudes metode pieaugošas slodzes apstākļos. VEM izmanto gan sākotnējā KSS diagnostikā, gan arī ievērojot tās smaguma pakāpi.

Ar VEM izmeklēšanas metodi ir iespējams:

  • veikt koronāras sirds slimības primāro diagnostiku;
  • novērtē jau esošas koronāras sirds slimības (KSS) smaguma pakāpi;
  • kontrolēt sirds slimību ārstēšanā lietojamo medikamentu efektivitāti;
  • novērtēt fizisko toleranci.

VEM testu iesaka pacientiem, kas sūdzas par sāpēm sirds apvidū, lai precīzāk noteiktu sāpes izraisošus faktorus. Tas ir nozīmīgs arī sportiski aktīviem cilvēkiem.

Fiziskas slodzes tests joprojām ir un paliek vispieejamākais un relatīvi lētākais izmeklēšanas veids. Slodzes tests ir jūtīgāks un specifiskāks nekā miera Ekg, lai noteiktu miokarda išēmiju.

Holtera monitorēšana ir Ekg pieraksts 24 stundu garumā. Uz pacienta krūšu kurvja tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi. Pie tiem pievieno kardioreģistratoru. Izmeklējums notiek ambulatori, pacients turpina ierasto dzīves ritmu, nemainot slodzi.. Pēc diennakts ierīce tiek noņemta un tiek veikta sīka Ekg diennakts ieraksta analīze.

Šī metode palīdz ārstam novērtēt sirds ritma traucējumus 24 stundu laikā, uzrādot, kāda aritmija ir pacientam, cik biežas ir ritma traucējumu epizodes un to ilgums. Ar Holtera monitorēšanas palīdzību ir iespējams noteikt arī sirds muskuļa išēmijas epizodes- stenokardijas gadījumos.

Tālrunis pierakstiem

63030364

Personāls

Natālija Voroņina – sertificēts kardiologs
Jeļena Ņefedova – EKG māsa

Click to listen highlighted text!