Jelgavas pilsētas slimnīca

Informācija donoriem

3.stāvā, tālr. 63026668, 63030133

Jebkuram no Jums, godātie donori, var būt izmainītas analīzes pēc kāda slimības izsaucēja iekļūšanas organismā. Jūsu interesēs ir pārliecināties par testēšanas rezultātiem. Tas jādara, personīgi ierodoties Jelgavas pilsētas slimnīcas asins sagatavošanas nodaļā ar pasi, ieteicams ne ātrāk kā 5 dienas pēc asins nodošanas, vai zvanot pa tālr.Nr. 63030133.

asn1Donoru pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta:

pirmdienās:  08:00 - 11:00
otrdienās:  08:00 - 11:00
trešdienās:  14:00 - 18:00

Iesakām Jums pašai (- am) aktīvi interesēties par savu veselību, jo dažos gadījumos ārstēšana ir jāsāk nekavējoties. Atcerieties, ka Jūsu nevēlēšanās noskaidrot rezultātus, var radīt veselības pasliktināšanos.

Ievērojot konfidencialitātes prasības, testu rezultātus pa pastu neizsūtām. Ja kāds no testiem būs pozitīvs, turpmāk nevarēsiet būt donors.

Testu rezultātus ievadīs Jelgavas pilsētas slimnīcas asins sagatavošanas nodaļas un Valsts asinsdonoru centra atteikumu kartotēkā. Šī informācija nonāks arī citās asins dienesta struktūrvienībās, Vides veselības centros, Latvijas Infektoloģijas centrā.

Katru reizi katra donora asins devā nosaka:

 • hepatīta B izraisītāju;
 • antivielas pret hepatīta C izraisītāju;
 • hiv I/II antivielas;
 • antivielas pret sifilisa izraisītāju;
 • abo, Kell un Rh sistēmas antigēnus.

  Ja, pārbaudot Jūsu asins paraugu, būs izmainīta reakcija uz HIV I/II antivielām, ieteiksim Jums konsultēties Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS bloka ambulatorajā daļā, Rīgā, Linezera ielā 3, tālr. 67014532. Ja jums ir aizdomas, ka varat inficēt citus, atsakieties nodot asinis.

  Varat būt droši, ka asins nodošanas laikā nav iespējams inficēties ar HIV, hepatītu, sifilisu un citām transmisīvām slimībām, jo tiek izmantoti vienreizējās lietošanas sterili instrumenti un materiāli:

  • plastiskie maisi, sistēmas, vienreizējas lietošanas adatas;
  • laboratorijas instrumenti asins grupu un hemoglobīna noteikšanai.

  Cilvēkam, kas gatavojas ziedot asinis, jājūtas veselam un jābūt:

  • 18 - 65 gadus vecam;
  • paēdušam;
  • labā garastāvoklī;
  • ar svaru ne mazāku par 50 kg.

   Donoriem hemoglobīna norma ir: vīrietim - 13,5 g% un vairāk; sievietei - 12,5 g% un vairāk.

   Asinis ņem tikai no elkoņa locītavas vēnas.
   Asins noņemšanas procedūra no vēnas ilgst aptuveni 10 min. Uzlikto sterilo pārsēju turiet, lūdzu, uz rokas vismaz 2 stundas, lai nerastos zemādas asins izplūdums vai iekaisums no apkārtējā vidē esošiem putekļiem vai mikroorganismiem. Punkcijas vietu nedrīkst mērcēt un sasmērēt. Pārsēju nedrīkst atslābināt vai savilkt. Ja nepieciešams jauns pārsējs, lietojiet tīru saiti.

   Pēc procedūras Jums noteikti jāatpūšas 15 min. Asins nodošanas dienā nestrādājiet smagu fizisku darbu (netrenējieties, neskrieniet, nenesiet smagus priekšmetus, nepeldieties). Pirmreizējiem donoriem pēc asins nodošanas nav ieteicams vadīt transporta līdzekļus. Pusstundu pēc asins nodošanas nedrīkst smēķēt.

   Pārtraukums starp 2 asins nodošanas reizēm - ne mazāks par 60 dienām. Sievietēm atļauts nodot asinis 4 reizes 12 mēnešu laikā, vīriešiem - 5 reizes. Pēc piektās reizes jāievēro 3 mēnešu pārtraukums. Donoru asins nodošanas režīma ievērošanu mūsu darbinieces kontrolē donoru datu bāzē.

    

   Sazināšanās

   SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca"
   Brīvības bulvāris 6, Jelgava, LV-3002

   E-pasts: jelgslim@apollo.lv
   Fakss: 63030100

   Reģistratūra (Speciālisti)

   karte2

   Informācija donoriem

   Dzemdību nodaļa

   dzemd1

   Personām ar īpašām vajadzībām

   personām ar īpašām vajadzībām

   Vides pieejamība ir pilnībā nodrošināta